Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
 23-10-2017
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Rekrutacja 2017/2018

Egzamin zawodowy

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Biuletyny

Biblioteka

Samorząd

Kontakt

Media o Nas
Witamy
baner baner baner

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40

NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
"Medyk" na "Planecie Kobiet" 2016
Jesień byłaby niewątpliwie ponura bez uśmiechu pięknych Kobiet. Uczniowie i słuchacze "MEDYKA" sprawili wiele przyjemności i radości przybyłym Paniom na kolejne z comiesięcznych spotkań w cyklu Planeta Kobiet organizowanych w Planet Cinema w Ełku. Słuchaczki Technika usług kosmetycznych wykonywały masaż strudzonych dłoni oraz upiększały oprawę oczu. Uczniowie Technika masażysty masowali zesztywniałe karki. Słuchaczki Higienistki stomatologicznej mierzyły wzburzone ciśnienie i saturację tętniącej krwi. W listopadowy wieczór, w przestrzeni Planet Cinema za sprawą "MEDYKA" każda z Kobiet mogła odkryć w sobie piękno.

informatyk dnia 21-11-2016 · Drukuj
TM na II Konferencji metodycznej "Masaż - między zawodem a pasją" Olsztyn 2016
TM na II Konferencji metodycznej 9 listopada druga klasa TM wsparta dwiema uczennicami z TM uczestniczyła w Olsztynie w II Konferencji metodycznej "masaż - między zawodem a pasją".Uczniowie mieli możliwość skorzystania z warsztatów metodycznych z masażu bańka chińską, masażu centryfugalnego, treningu funkcjonalnego, masażu głębokiego jak również zapoznali się z technikami przenoszenia osoby niepełnosprawnej.

informatyk dnia 18-11-2016 · Drukuj
Wampiriada w Medyku 2016
Wampiriada w Medyku 2016Wampiriady czyli akcje honorowego oddawania krwi są wieloletnią tradycją naszej szkoły. Zawsze mogliśmy i możemy liczyć na sprawdzonych już krwiodawców i nowych ochotników spośród uczniów, nauczycieli i pracowników.W dniu 09-11-2016 upuściliśmy ponad 7 litrów krwi. Chociaż dawców było wielu, to niestety ale nieubłagane parametry hematologiczne nie pozwoliły wszystkim chętnym na oddanie życiodajnej substancji.

informatyk dnia 14-11-2016 · Drukuj
KONFERENCJA HIGIENISTEK W BIAŁYMSTOKU 2016
KONFERENCJA HIGIENISTEK W BIAŁYMSTOKU 2016W sobotę 5 listopada słuchaczki kierunku HS uczestniczyły w II Konferencji Higienistek w Białymstoku. Tradycyjnie spotkanie odbyło się w gościnnych progach hotelu Podlasie, a głównym organizatorem była firma Colgate, która w tym roku do współpracy zaprosiła Arkonę-producenta laków stosowanych w profilaktyce próchnicy.
Interesujący wykład poświęcony „Nowoczesnym technologiom w pracy higienistki stomatologicznej” wygłosił dr M. Aluchna z Katedry Stomatologii Zachowawczej przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Należy podkreślić ,iż doktor z dozą ogromnej życzliwości i uprzejmości, bardzo pozytywnie ocenił rolę higienistek w pracy zespołu stomatologicznego.
Wiele informacji i praktycznych wskazówek przekazał prelegent firmy Colgate w prezentacji poświęconej profilaktyce fluorkowej u pacjentów ortodontycznych. Bardzo ciekawe wystąpienie prowadzone w formie studium przypadków klinicznych mobilizowało audytorium do aktywnego udziału i na pewno zostanie na długo w pamięci słuchaczy.
Przysłowiową „wisienką na torcie” okazała się prelekcja przedstawicielki Oboda Group-eksperta w zakresie rozwoju praktyk i zaangażowania pacjenta do kompleksowego leczenia. Tematem wystąpienia była motywacja pacjenta do przestrzegania zaleceń higienicznych. Wykład poparty wieloma scenkami sytuacyjnymi był istną kopalnią praktycznych wskazówek zarówno dla przyszłych adeptek zawodu jak i już pracujących higienistek
Dziewczyny wróciły z głowami pełnymi wiedzy i z upominkami od firmy Arkona.
Myślę, że tegoroczna konferencja w pełni zrekompensowała zmęczenie i poświęconą wolną ,dosyć pogodną jesienną sobotę.

informatyk dnia 07-11-2016 · Drukuj
Uroczystość rozdania indeksów 2016
Uroczystość rozdania indeksów 2016;Immatrykulacja cieszy się zawsze wielkim uznaniem i budzi wiele emocji wśród uczniów i słuchaczy naszej szkoły. Uroczyste wręczenie indeksów wiąże się z nieodwracalnym naznaczeniem na prawowitego członka społeczności szkolnej Medyka. 19 września już po raz 43 wręczyliśmy 80 indeksów młodzieży kierunków dziennych. Po oficjalnej części uczniowie i słuchacze klas pierwszych dzielnie uczestniczyli w różnego rodzaju atrakcjach przygotowanych przez starszych kolegów i musieli wykazać się ogromną wiedzą, pomysłowością i niezachwianym hartem ducha. Uroczystość wprowadziła kolejne pokolenie Medyka w reguły będące od lat fundamentami naszej szkoły: Plus ratio quam vis – bardziej rozumem niż siłą, Semper in altum- zawsze w zwyż, Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd

informatyk dnia 21-10-2016 · Drukuj
Higienistki w „Bajce” 2016
Higienistki w „Bajce”W deszczowy, październikowy wtorek uczennice I klasy HS odwiedziły grupę sześciolatków z przedszkola Bajka w Ełku .Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć dotyczących higieny jamy ustnej. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak rozwija się próchnica zębów i w jaki sposób walczyć z tą podstępną chorobą. Dziewczyny zdradziły maluchom receptę na zdrowe zęby i nauczyły zasad prawidłowej higieny jamy ustnej .Małe audytorium bardzo aktywnie uczestniczyło we wszystkich pokazach. Każde dziecko przećwiczyło technikę szczotkowania na modelu uzębienia, nie zabrakło chętnych do profilaktycznego badania jamy ustnej. Wszyscy przebadani otrzymali w nagrodę jednorazowe lusterko stomatologiczne. Zajęcia zakończyły się wręczeniem uczestnikom dyplomów „Zdrowego Uśmiechu”. Bajkowo rozpoczęty dzień w towarzystwie Pszczółek i Puchatków zdecydowanie poprawił słuchaczkom jesienny nastrój.

informatyk dnia 18-10-2016 · Drukuj
14 października - Dzień Edukacji Narodowej w Medyku
14 października - Dzień Edukacji Narodowej w Medyku14 października - Dzień Edukacji Narodowej, to szczególny dzień dla nas wszystkich związanych z edukacją. Z tej okazji 13 października 2016 roku w Szkole Policealnej w Ełku odbyła się uroczysta akademia, którą poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Aleksandra i Łukasz. Program artystyczny przygotowany przez uczniów naszpikowany był wieloma atrakcjami tj. życzenia, piosenki, wiersze i ręcznie wykonane zakładki do książek techniką decoupage. Cała społeczność szkolna otrzymała w tym szczególnym dniu życzenia od Dyrektora Szkoły Romana Wyrwasa.

informatyk dnia 14-10-2016 · Drukuj
Wizyta w Muzeum Historycznym W Ełku 2016
Wizyta w Muzeum Historycznym W Ełku11 października 2016 r. uczennice i uczniowie klas pierwszych terapeuty zajęciowego i technika masażysty wraz z nauczycielem dr. Stefanem Marcinkiewiczem odwiedzili Muzeum Historyczne w Ełku. Okazją do wycieczki do skansenu kolejowego na Wąskim Torze była „Wystawa monet Zakonu Krzyżackiego i Państwa Pruskiego”, która została zaprezentowana w związku z jubileuszem 35-lecia ełcko-oleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. MHE i PTN pokazały unikalny zbiór monet używanych na obszarze obecnych Mazur w ciągu siedmiu wieków. Uczennice i uczniowie mogli prześledzić zmiany zachodzące w technice menniczej i estetyce monet. Sporym zainteresowaniem cieszyła się też stała ekspozycja w postaci zabytków techniki kolejowej.

informatyk dnia 12-10-2016 · Drukuj
Egzamin zawodowy w sesji zimowej
Uwaga uczniowie i słuchacze! Termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie upływa 09.09.2016 r.
(Informacja dotyczy technika usług kosmetycznych, opiekuna osoby starszej oraz osób, które nie zdały egzaminu i zamierzają zdawać po raz kolejny.)

Dyrektor dnia 02-09-2016 · Drukuj
77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej
77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej„Deszcz jest jak litość - wszystko zetrze i krew z bojowisk, i człowieka,i skamieniałe z trwóg powietrze.” (K.K. Baczyński)
Po siedemdziesięciu siedmiu latach od wybuchu II Wojny Światowej, po raz kolejny, uczciliśmy bohaterów wojennych i ofiary, które pochłonęła ta największa w historii ludzkości tragedia. Cześć i Chwała Bohaterom!
J.M.B.

informatyk dnia 02-09-2016 · Drukuj
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017j"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła,
na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy." (J.P.II)
Rok Szkolny 2016/2017 w Medyku uroczyście otwieramy!
J.M.B.

informatyk dnia 01-09-2016 · Drukuj
Strona 3 z 8 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.