Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
 20-01-2018
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Rekrutacja 2017/2018

Egzamin zawodowy

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Biuletyny

Biblioteka

Samorząd

Kontakt

Media o Nas
Witamy
baner baner baner

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40

NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
Rekrutacja na semestr wiosenno-letni.
Zakończył się nabór wniosków o przyjęcie do oddziału opiekuna osoby starszej na semestr II. W dniach 2-3 lutego ma miejsce rekrutacja uzupełniająca - osoby, które chciałyby złożyć odwołania, uzupełnić swoje wnioski, złożyć nowe wnioski o przyjęcie do szkoły mogą to zrobić do jutra do godziny 12.00. O 12.00 zostaną ogłoszone ostateczne wyniki naboru. Oddział Opiekuna osoby starszej obecnie jest kompletny (liczy 15 zakwalifikowanych), ale wszystkich chętnych do nauki na tym kierunku do liczby 18 możemy jeszcze przyjąć.

Dyrektor dnia 02-02-2017 · Drukuj
Jasełka 2016
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, serdeczni i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach.Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, młodzież przygotowała jasełka, które przybliżyły zebranym atmosferę tego szczególnego okresu.Uczniowie klasy I terapeuty zajęciowego wspólnie zaśpiewali kolędy i przedstawili wieczór wigilijny w inny - innowacyjny sposób. Treści przekazane w jasełkach oraz wyśpiewane pastorałki i kolędy spowodowały, że każdy mógł, a wręcz powinien zastanowić się nad prawdziwym i głębokim przeżywaniem Świąt.Po zakończonym spektaklu wszyscy podzielili się opłatkiem.

informatyk dnia 22-12-2016 · Drukuj
Uroda pod choinkę – Zalecenia do pielęgnacji domowej!!!
Za oknem zima… Święta tuż tuż… w ramach mikołajkowego prezentu 7 XII u Kosmetyczek odbyło się szkolenie Firmy NOREL z zakresu innowacyjnych zabiegów odmładzających i regenerujących prowadzone przez Panią Annę Lachowicz – kosmetologa, szkoleniowca, specjalisty ds. wdrożeń. Dużym zainteresowaniem uczennic cieszył się zabieg mezoterapii mikroigłowej DermaLift nadający skórze blasku i witalności.
A tak naprawdę, by skóra na nadchodzące święta stała się promienna wystarczy wziąć dwanaście miesięcy, i oczyścić je dokładnie: z goryczy, chciwości, małostkowości. Na koniec dosypać ziarenko taktu i przyozdobić bukietem uprzejmości a święta niewątpliwie staną się RADOSNE!!!

informatyk dnia 09-12-2016 · Drukuj
"Oczy otwarte na autyzm” Mikołajkowy dzień „ MEDYKA”
W dniu 4 grudnia 2016 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, wspieraliśmy działania Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem "Impuls" wykonując masaże relaksacyjne dłoni i karku oraz mierząc ciśnienie krwi wszystkim chętnym przybyłym na „Mikołajki jak z bajki” do Galerii Brama Mazur.
Już nie po raz pierwszy młodzież „MEDYKA” wykazała się wrażliwością i świadomością społeczną na problemy osób dotkniętych nieuleczalną chorobą. Tym razem poruszył nas autyzmem - tajemnicza choroba, uznana przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dzisiejszych czasów. Dotyka jedno dziecko na 66 urodzeń. Autyzm występuje częściej niż zespół Downa czy cukrzyca. W Polsce żyje ok. 40 tys. osób z rozpoznanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

informatyk dnia 07-12-2016 · Drukuj
Szkolenie z technik asekuracji i pomocy osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach inwalidzkich
W Szkole Policealnej "MEDYK" w Ełku 3 grudnia 2016r odbyło się szkolenie z technik asekuracji i pomocy osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Szkolenie miało na celu poprawienie świadomości i umiejętności ludzi sprawnych w pomocy osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach inwalidzkich podczas pokonywania barier architektonicznych takich jak :wysokie krawężniki,schody,strome pochylnie, podjazdy czy też np. podniesienie osoby po upadku.

informatyk dnia 07-12-2016 · Drukuj
"Medyk nocą" relacja z imprezy
24 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole znana i lubiana impreza z cyklu "Medyk Nocą".

informatyk dnia 28-11-2016 · Drukuj
Dni profilaktyki onkologicznej w Orzyszu
Dni profilaktyki onkologicznej w Orzyszu„Trzeba bardzo chcieć by wygrać”. Tym razem „Medyk” włączył się aktywnie w prozdrowotną akcję organizowaną przez NFZ w Ośrodku Zdrowia w Orzyszu. Słuchacze kierunków: Higienistki Stomatologicznej, Technika Usług Kosmetycznych i Technika Masażysty w pełni zmobilizowali siły do prozdrowotnej walki wykazując się nabytymi umiejętnościami. Wszystkim odwiedzającym rosło ciśnienie pod okiem higienistek, sztywność mięśni oraz stawów odpuszczała w rękach masażystów i kosmetyczek. Słuchacze godnie zagrali reprezentując szkołę w środowisku.

informatyk dnia 24-11-2016 · Drukuj
"Medyk" na "Planecie Kobiet" 2016
Jesień byłaby niewątpliwie ponura bez uśmiechu pięknych Kobiet. Uczniowie i słuchacze "MEDYKA" sprawili wiele przyjemności i radości przybyłym Paniom na kolejne z comiesięcznych spotkań w cyklu Planeta Kobiet organizowanych w Planet Cinema w Ełku. Słuchaczki Technika usług kosmetycznych wykonywały masaż strudzonych dłoni oraz upiększały oprawę oczu. Uczniowie Technika masażysty masowali zesztywniałe karki. Słuchaczki Higienistki stomatologicznej mierzyły wzburzone ciśnienie i saturację tętniącej krwi. W listopadowy wieczór, w przestrzeni Planet Cinema za sprawą "MEDYKA" każda z Kobiet mogła odkryć w sobie piękno.

informatyk dnia 21-11-2016 · Drukuj
TM na II Konferencji metodycznej "Masaż - między zawodem a pasją" Olsztyn 2016
TM na II Konferencji metodycznej 9 listopada druga klasa TM wsparta dwiema uczennicami z TM uczestniczyła w Olsztynie w II Konferencji metodycznej "masaż - między zawodem a pasją".Uczniowie mieli możliwość skorzystania z warsztatów metodycznych z masażu bańka chińską, masażu centryfugalnego, treningu funkcjonalnego, masażu głębokiego jak również zapoznali się z technikami przenoszenia osoby niepełnosprawnej.

informatyk dnia 18-11-2016 · Drukuj
Wampiriada w Medyku 2016
Wampiriada w Medyku 2016Wampiriady czyli akcje honorowego oddawania krwi są wieloletnią tradycją naszej szkoły. Zawsze mogliśmy i możemy liczyć na sprawdzonych już krwiodawców i nowych ochotników spośród uczniów, nauczycieli i pracowników.W dniu 09-11-2016 upuściliśmy ponad 7 litrów krwi. Chociaż dawców było wielu, to niestety ale nieubłagane parametry hematologiczne nie pozwoliły wszystkim chętnym na oddanie życiodajnej substancji.

informatyk dnia 14-11-2016 · Drukuj
KONFERENCJA HIGIENISTEK W BIAŁYMSTOKU 2016
KONFERENCJA HIGIENISTEK W BIAŁYMSTOKU 2016W sobotę 5 listopada słuchaczki kierunku HS uczestniczyły w II Konferencji Higienistek w Białymstoku. Tradycyjnie spotkanie odbyło się w gościnnych progach hotelu Podlasie, a głównym organizatorem była firma Colgate, która w tym roku do współpracy zaprosiła Arkonę-producenta laków stosowanych w profilaktyce próchnicy.
Interesujący wykład poświęcony „Nowoczesnym technologiom w pracy higienistki stomatologicznej” wygłosił dr M. Aluchna z Katedry Stomatologii Zachowawczej przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Należy podkreślić ,iż doktor z dozą ogromnej życzliwości i uprzejmości, bardzo pozytywnie ocenił rolę higienistek w pracy zespołu stomatologicznego.
Wiele informacji i praktycznych wskazówek przekazał prelegent firmy Colgate w prezentacji poświęconej profilaktyce fluorkowej u pacjentów ortodontycznych. Bardzo ciekawe wystąpienie prowadzone w formie studium przypadków klinicznych mobilizowało audytorium do aktywnego udziału i na pewno zostanie na długo w pamięci słuchaczy.
Przysłowiową „wisienką na torcie” okazała się prelekcja przedstawicielki Oboda Group-eksperta w zakresie rozwoju praktyk i zaangażowania pacjenta do kompleksowego leczenia. Tematem wystąpienia była motywacja pacjenta do przestrzegania zaleceń higienicznych. Wykład poparty wieloma scenkami sytuacyjnymi był istną kopalnią praktycznych wskazówek zarówno dla przyszłych adeptek zawodu jak i już pracujących higienistek
Dziewczyny wróciły z głowami pełnymi wiedzy i z upominkami od firmy Arkona.
Myślę, że tegoroczna konferencja w pełni zrekompensowała zmęczenie i poświęconą wolną ,dosyć pogodną jesienną sobotę.

informatyk dnia 07-11-2016 · Drukuj
Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.