Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
Plan zajęć (zaoczne) · Rekrutacja 2018/201921-04-2018
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Rekrutacja 2018/2019

Egzamin zawodowy

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Biuletyny

Biblioteka

Samorząd

Kontakt

Media o Nas
Witamy
baner baner baner

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40

NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
Jasełka 2016
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, serdeczni i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach.Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, młodzież przygotowała jasełka, które przybliżyły zebranym atmosferę tego szczególnego okresu.Uczniowie klasy I terapeuty zajęciowego wspólnie zaśpiewali kolędy i przedstawili wieczór wigilijny w inny - innowacyjny sposób. Treści przekazane w jasełkach oraz wyśpiewane pastorałki i kolędy spowodowały, że każdy mógł, a wręcz powinien zastanowić się nad prawdziwym i głębokim przeżywaniem Świąt.Po zakończonym spektaklu wszyscy podzielili się opłatkiem.

informatyk dnia 22-12-2016 · Drukuj
Uroda pod choinkę – Zalecenia do pielęgnacji domowej!!!
Za oknem zima… Święta tuż tuż… w ramach mikołajkowego prezentu 7 XII u Kosmetyczek odbyło się szkolenie Firmy NOREL z zakresu innowacyjnych zabiegów odmładzających i regenerujących prowadzone przez Panią Annę Lachowicz – kosmetologa, szkoleniowca, specjalisty ds. wdrożeń. Dużym zainteresowaniem uczennic cieszył się zabieg mezoterapii mikroigłowej DermaLift nadający skórze blasku i witalności.
A tak naprawdę, by skóra na nadchodzące święta stała się promienna wystarczy wziąć dwanaście miesięcy, i oczyścić je dokładnie: z goryczy, chciwości, małostkowości. Na koniec dosypać ziarenko taktu i przyozdobić bukietem uprzejmości a święta niewątpliwie staną się RADOSNE!!!

informatyk dnia 09-12-2016 · Drukuj
"Oczy otwarte na autyzm” Mikołajkowy dzień „ MEDYKA”
W dniu 4 grudnia 2016 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, wspieraliśmy działania Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem "Impuls" wykonując masaże relaksacyjne dłoni i karku oraz mierząc ciśnienie krwi wszystkim chętnym przybyłym na „Mikołajki jak z bajki” do Galerii Brama Mazur.
Już nie po raz pierwszy młodzież „MEDYKA” wykazała się wrażliwością i świadomością społeczną na problemy osób dotkniętych nieuleczalną chorobą. Tym razem poruszył nas autyzmem - tajemnicza choroba, uznana przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dzisiejszych czasów. Dotyka jedno dziecko na 66 urodzeń. Autyzm występuje częściej niż zespół Downa czy cukrzyca. W Polsce żyje ok. 40 tys. osób z rozpoznanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

informatyk dnia 07-12-2016 · Drukuj
Szkolenie z technik asekuracji i pomocy osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach inwalidzkich
W Szkole Policealnej "MEDYK" w Ełku 3 grudnia 2016r odbyło się szkolenie z technik asekuracji i pomocy osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Szkolenie miało na celu poprawienie świadomości i umiejętności ludzi sprawnych w pomocy osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach inwalidzkich podczas pokonywania barier architektonicznych takich jak :wysokie krawężniki,schody,strome pochylnie, podjazdy czy też np. podniesienie osoby po upadku.

informatyk dnia 07-12-2016 · Drukuj
"Medyk nocą" relacja z imprezy
24 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole znana i lubiana impreza z cyklu "Medyk Nocą".

informatyk dnia 28-11-2016 · Drukuj
Dni profilaktyki onkologicznej w Orzyszu
Dni profilaktyki onkologicznej w Orzyszu„Trzeba bardzo chcieć by wygrać”. Tym razem „Medyk” włączył się aktywnie w prozdrowotną akcję organizowaną przez NFZ w Ośrodku Zdrowia w Orzyszu. Słuchacze kierunków: Higienistki Stomatologicznej, Technika Usług Kosmetycznych i Technika Masażysty w pełni zmobilizowali siły do prozdrowotnej walki wykazując się nabytymi umiejętnościami. Wszystkim odwiedzającym rosło ciśnienie pod okiem higienistek, sztywność mięśni oraz stawów odpuszczała w rękach masażystów i kosmetyczek. Słuchacze godnie zagrali reprezentując szkołę w środowisku.

informatyk dnia 24-11-2016 · Drukuj
"Medyk" na "Planecie Kobiet" 2016
Jesień byłaby niewątpliwie ponura bez uśmiechu pięknych Kobiet. Uczniowie i słuchacze "MEDYKA" sprawili wiele przyjemności i radości przybyłym Paniom na kolejne z comiesięcznych spotkań w cyklu Planeta Kobiet organizowanych w Planet Cinema w Ełku. Słuchaczki Technika usług kosmetycznych wykonywały masaż strudzonych dłoni oraz upiększały oprawę oczu. Uczniowie Technika masażysty masowali zesztywniałe karki. Słuchaczki Higienistki stomatologicznej mierzyły wzburzone ciśnienie i saturację tętniącej krwi. W listopadowy wieczór, w przestrzeni Planet Cinema za sprawą "MEDYKA" każda z Kobiet mogła odkryć w sobie piękno.

informatyk dnia 21-11-2016 · Drukuj
TM na II Konferencji metodycznej "Masaż - między zawodem a pasją" Olsztyn 2016
TM na II Konferencji metodycznej 9 listopada druga klasa TM wsparta dwiema uczennicami z TM uczestniczyła w Olsztynie w II Konferencji metodycznej "masaż - między zawodem a pasją".Uczniowie mieli możliwość skorzystania z warsztatów metodycznych z masażu bańka chińską, masażu centryfugalnego, treningu funkcjonalnego, masażu głębokiego jak również zapoznali się z technikami przenoszenia osoby niepełnosprawnej.

informatyk dnia 18-11-2016 · Drukuj
Wampiriada w Medyku 2016
Wampiriada w Medyku 2016Wampiriady czyli akcje honorowego oddawania krwi są wieloletnią tradycją naszej szkoły. Zawsze mogliśmy i możemy liczyć na sprawdzonych już krwiodawców i nowych ochotników spośród uczniów, nauczycieli i pracowników.W dniu 09-11-2016 upuściliśmy ponad 7 litrów krwi. Chociaż dawców było wielu, to niestety ale nieubłagane parametry hematologiczne nie pozwoliły wszystkim chętnym na oddanie życiodajnej substancji.

informatyk dnia 14-11-2016 · Drukuj
KONFERENCJA HIGIENISTEK W BIAŁYMSTOKU 2016
KONFERENCJA HIGIENISTEK W BIAŁYMSTOKU 2016W sobotę 5 listopada słuchaczki kierunku HS uczestniczyły w II Konferencji Higienistek w Białymstoku. Tradycyjnie spotkanie odbyło się w gościnnych progach hotelu Podlasie, a głównym organizatorem była firma Colgate, która w tym roku do współpracy zaprosiła Arkonę-producenta laków stosowanych w profilaktyce próchnicy.
Interesujący wykład poświęcony „Nowoczesnym technologiom w pracy higienistki stomatologicznej” wygłosił dr M. Aluchna z Katedry Stomatologii Zachowawczej przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Należy podkreślić ,iż doktor z dozą ogromnej życzliwości i uprzejmości, bardzo pozytywnie ocenił rolę higienistek w pracy zespołu stomatologicznego.
Wiele informacji i praktycznych wskazówek przekazał prelegent firmy Colgate w prezentacji poświęconej profilaktyce fluorkowej u pacjentów ortodontycznych. Bardzo ciekawe wystąpienie prowadzone w formie studium przypadków klinicznych mobilizowało audytorium do aktywnego udziału i na pewno zostanie na długo w pamięci słuchaczy.
Przysłowiową „wisienką na torcie” okazała się prelekcja przedstawicielki Oboda Group-eksperta w zakresie rozwoju praktyk i zaangażowania pacjenta do kompleksowego leczenia. Tematem wystąpienia była motywacja pacjenta do przestrzegania zaleceń higienicznych. Wykład poparty wieloma scenkami sytuacyjnymi był istną kopalnią praktycznych wskazówek zarówno dla przyszłych adeptek zawodu jak i już pracujących higienistek
Dziewczyny wróciły z głowami pełnymi wiedzy i z upominkami od firmy Arkona.
Myślę, że tegoroczna konferencja w pełni zrekompensowała zmęczenie i poświęconą wolną ,dosyć pogodną jesienną sobotę.

informatyk dnia 07-11-2016 · Drukuj
Uroczystość rozdania indeksów 2016
Uroczystość rozdania indeksów 2016;Immatrykulacja cieszy się zawsze wielkim uznaniem i budzi wiele emocji wśród uczniów i słuchaczy naszej szkoły. Uroczyste wręczenie indeksów wiąże się z nieodwracalnym naznaczeniem na prawowitego członka społeczności szkolnej Medyka. 19 września już po raz 43 wręczyliśmy 80 indeksów młodzieży kierunków dziennych. Po oficjalnej części uczniowie i słuchacze klas pierwszych dzielnie uczestniczyli w różnego rodzaju atrakcjach przygotowanych przez starszych kolegów i musieli wykazać się ogromną wiedzą, pomysłowością i niezachwianym hartem ducha. Uroczystość wprowadziła kolejne pokolenie Medyka w reguły będące od lat fundamentami naszej szkoły: Plus ratio quam vis – bardziej rozumem niż siłą, Semper in altum- zawsze w zwyż, Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd

informatyk dnia 21-10-2016 · Drukuj
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.