Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
 23-10-2017
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Rekrutacja 2017/2018

Egzamin zawodowy

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Biuletyny

Biblioteka

Samorząd

Kontakt

Media o Nas
Witamy
baner baner baner

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40

NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
Uwaga Kandydaci !!!
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły skierowanie na badania w medycynie pracy otrzymują w szkole po złożeniu wniosku. Prosimy nie wykonywać samodzielnie badań, ponieważ za takie nie zwracamy kosztów.
Bardzo prosimy o przeczytanie Regulaminu Rekrutacji, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy kontakt telefoniczny (87 610 39 40).

informatyk dnia 16-06-2015 · Drukuj
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie!!!
Przypomina się zdającym, że na egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie należy zgłosić się najpóźniej 30 minut przed godziną jego rozpoczęcia.

informatyk dnia 16-06-2015 · Drukuj
Chochla Prezydenta Miasta Ełk
Chochla Prezydenta Miasta EłkW niedzielę 14 czerwca 2015 r. restauratorzy i mieszkańcy naszego miasta zmierzyli się w konkursie kulinarnym o Chochlę Prezydenta. Pyszne jedzenie i dobra zabawa już od 10 lat jednoczy mieszkańców Ełku. Uczniowie i słuchacze naszej szkoły chętnie uczestniczyli w tej  integracji jednocześnie promując "Medyk" w środowisku.Uwagę uczestników imprezy, zwłaszcza tych najmłodszych, przyciągały szczęki wyeksponowane przez Higienistki stomatologiczne naszej szkoły. Instruktaż higieny zębów zwieńczany był marchewką, rzodkiewką bądź też młodziutką kalarepką. Dużym zainteresowaniem imprezowiczów jak zwykle cieszyły się masaże, zarówno dłoni w wykonaniu promiennie uśmiechniętych Kosmetyczek, jak i karku w wykonaniu skoncentrowanych mimo uporczywego słońca Masażystów. Naszym tegorocznym hitem, również kulinarnym, żeby nie było, że byliśmy na placu przypadkiem, okazała się "Herbatka MEDYKA" precyzyjnie skomponowana przez twórczych Farmaceutów. Swoim aromatem przyciągnęła do stoiska szkoły tłumy zainteresowanych. Na skołatane serca pomogły owoce głogu zauważalne w herbatce, domieszka melisy również zrobiła swoje i ułatwiła integrację. Nie zapomnieliśmy też o zdrowiu i urodzie - najcenniejsze w tym zakresie okazały się antocyjany zawarte w aronii i malinach. Orzeźwienie i odporność w upalny dzień przyniósł kwiat lipy, a przyswojenie całej tej tajemnej wiedzy zawartej w "Herbatce MEDYKA" ułatwił nam ekstrakt z ginkgo biloba. Na koniec kosmetyczki ubarwiały to wydarzenie kolorami lata malując wszystkim chętnym paznokcie i rzucając róż na pogodne twarze. Takiego blasku „Medyka” się nie zapomina. Mamy nadzieję, że na długo pozostaniemy w pamięci wszystkich, którzy się z nami zetknęli na placu Jana Pawła II w Ełku

informatyk dnia 16-06-2015 · Drukuj
Rak krwi może dotknąć każdego!
	Rak krwi może dotknąć każdego!14 czerwca 2015 r. na placu galerii Brama Mazur uczennice kierunku Technik Usług Kosmetycznych naszej szkoły aktywnie wspierały ogólnomiejską akcję „Pomóż Mateuszowi i Innym!” zainicjowaną przez ełckie stowarzyszenie "Onkoludki".Nasz szkoła niejednokrotnie sama była organizatorem takich akcji, których celem jest powiększenie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, a tym samym pomoc tysiącom osób chorych na białaczkę. Uczniowie i słuchacze "Medyka" maja pełną świadomość, że im więcej osób w bazie, tym więcej chorych będzie miało szansę na powrót do zdrowia, że dopasowanie dawcy do biorcy to jak „szukanie igły w stogu siana”. Statystycznie prawdopodobieństwo znalezienia „bliźniaka genetycznego” wynosi od 1:25000 do 1:kilku milionów.Młodzież szkoły wzięła udział w wydarzeniu tym chętniej, gdyż problem dotyczy Mateusza, ucznia Gimnazjum Nr 1 w Ełku. Klientom naszego stoiska uświadamiałyśmy, że rejestrując się, jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych można pomóc Mateuszowi oraz innym pacjentom w podobnej sytuacji.

informatyk dnia 16-06-2015 · Drukuj
I Targi Osób Niepełnosprawnych
I Targi Osób NiepełnosprawnychW czwartek 11 czerwca 2015r. uczniowie kierunku Technik masażysta reprezentowali naszą szkołę podczas I Targów Osób Niepełnosprawnych. Targi zorganizowane zostały przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku i Powiat Ełcki.Spotkanie na sali Zebra w Ełckim Centrum Kultury skierowane było głównie do osób niepełnosprawnych z naszego miasta. Goście mogli dowiedzieć się o ofercie edukacyjnej i zdrowotnej, którą kierują do nich ełckie jednostki, skorzystać z porad dietetyka lub prawnika a także przebadać słuch i zmierzyć ciśnienie krwi.Duże zainteresowanie wzbudziły stanowiska z rękodziełem i wystawy kwiatów. Nie zabrakło także pokazów sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.W tej scenerii godnie prezentowali się uczniowie Technika masażysty, których stanowisko cieszyło się sporym zainteresowanie.Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Masaże przez nich wykonywane cieszyły się dużym powodzeniem, a oni sami wykorzystali ten czas na poszerzanie swojej wiedzy, zdolności i umiejętności.

informatyk dnia 12-06-2015 · Drukuj
„Majówka Międzypokoleniowa"
MajówkaW środę 27 maja 2015 r. Szkoła Policealna „Medyk" w Ełku po raz kolejny okazała się otwarta dla środowiska. Nie bacząc na różnice wieku, kondycję, pasje i upodobania spotkaliśmy się z mieszkańcami Ełku na „Majówce Międzypokoleniowej" w ramach Ełckich Dni Rodziny. Słuchaczki klasy II kierunku Technika Usług Kosmetycznych przygotowały działania skierowane zarówno do seniorów jak i małolatów. Aktywnie promowały naszą szkołę poprzez umiejętności masażu i zdobienia paznokci. Nasze propozycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem. Uczestnicy spotkania, mimo pochmurnej aury, wyrażali zrelaksowanie i zadowolenie z profesjonalnej obsługi. Kosmetyczki naszej szkoły otrzymały wiele komplementów, słów uznania i podziękowań.Akcja odbyła się w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ełku, przy współudziale Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta oraz Straży Miejskiej w Ełku.

informatyk dnia 28-05-2015 · Drukuj
Wyjazd kierunku TF do Dywit 14.05.2015
Farmacja w Dywitach W ramach realizacji zajęć praktycznych uczniowie kierunku Technik Farmaceutyczny udali się do Dywit gdzie mieści się siedziba Polskiej Grupy Farmaceutycznej "Cefarm" Olsztyn. Ten majowy, pogodny dzień był jednocześnie bardzo radosny a to ze względu na doskonałe humory rozśpiewanych uczniów klasy II. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Zarząd PGF a absolwenci zostali zaproszeni do pracy w hurtowni leków. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z całym procesem począwszy od przyjęcia zamówienia przez dział sprzedaży do etapu finalnego - transportu do aptek na terenie całego województwa warmińsko – mazurskiego. Młodzież mogła przyjrzeć się jak funkcjonuje nowoczesna hurtownia leków. Okazało się, że jest ona w pełni zautomatyzowana i skomputeryzowana. Elektroniczne urządzenia utrzymują optymalną dla danego towaru temperaturę i wilgotność powietrza, dzięki czemu leki dostarczane do aptek są w najlepszym stanie. Wszystkie magazyny hurtowni znajdują się na jednym poziomie i mają ze sobą doskonałą komunikację. Najnowsze rozwiązania logistyczne pozwalają skrócić czas realizacji zamówienia z apteki nawet do 15 minut. Przez co zapewnione są częste i szybkie dostawy towaru do apteki. Uczniowie w praktyce zrealizowali wiele zamówień produktów leczniczych najpierw pod opieką pracowników hurtowni a potem już samodzielnie. Kierownik działu był pod wrażeniem solidności pracy uczniów i ich zaangażowania w wykonywaną pracę. Dziękujemy Zarządowi PGF Cefarm Olsztyn za ciepłe przyjęcie a szczególnie Pani Dorocie Sienkiewicz za opiekę i poświęcony czas. W atmosferze urozmaiconego repertuaru piosenek rozbawionych uczniów klasy II powróciliśmy do Ełku. Opiekę nad grupą sprawowały: Anna Klukiewicz i Jolanta Chojnowska.


informatyk dnia 22-05-2015 · Drukuj
Turniej kosmetyczny w Olsztynie
TURNIEJ KOSMETYCZNY  W OLSZTYNIEW dniach 13-15 maja 2015r. słuchaczki I klasy kierunku technik usług kosmetycznych –Katarzyna Jagielska i Klaudia Majewska brały udział w I Ogólnopolskim Turnieju Kosmetycznym „Piękno w krainie jezior” w Olsztynie. Dziewczyny musiały wykazać się wiedzą z zakresu kosmetyki, wizażu, ale i psychologii, chemii kosmetycznej, dietetyki, czy zasad bhp obowiązujących w gabinecie kosmetycznym. W drugim dniu turnieju, pod czujnym okiem jurorów, uczestnicy wykonywali zabiegi kosmetyczne dobrane pod względem metodyki i preparatów do potrzeb wylosowanych klientek (pielęgnacja skóry twarzy, henna brwi i rzęs i makijaż dobrany do typu urody i stylizacji klientki). Już poza konkurencjami punktowanymi odbyły się również zabawy i konkursy integrujące uczestników turnieju. Kasia i Klaudia wywalczyły wyróżnienie w I Ogólnopolskim Turnieju Kosmetycznym; jest to duży sukces, tym bardziej, że konkurowały z osobami, które już w czerwcu kończą pierwszą kwalifikację w zawodzie, a one mają jeszcze ponad pół roku nauki, aby uzupełnić wiedzę i umiejętności sprawdzane na turnieju. Dziewczyny –GRATULACJE!!!


informatyk dnia 18-05-2015 · Drukuj
Rusza e-learning
Logo moodle
Już 22 maja 2015 rusza nasza platforma e-learningowa! W premierze udział wezmą słuchacze opiekuna medycznego, opiekunki środowiskowej i opiekuna osoby starszej, którzy odbędą internetowy kurs podstaw przedsiębiorczości.Dyrektor dnia 16-05-2015 · Drukuj
Strona 8 z 8 << < 5 6 7 8
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.