Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
Plan zajęć (zaoczne) · Rekrutacja 2018/201921-04-2018
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Rekrutacja 2018/2019

Egzamin zawodowy

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Biuletyny

Biblioteka

Samorząd

Kontakt

Media o Nas
Witamy
baner baner baner

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40

NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
WIELKA AKCJA W EŁKU – „ZDROWI I WYJATKOWI - I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! ”
ZDROWI I WYJATKOWI - I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!W niedzielę, 7 listopada 2015r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w finałowej akcji ratowania życia drugiego człowieka,  prowadzonej od ponad miesiąca w naszym mięście i okolicy, pod hasłem: "Dzień Dawcy Szpiku dedykowany Jerzemu i Innym". W galerii Brama Mazur w Ełku wiele instytucji naszego miasta połączyło siły dla pięknej idei. My również chcieliśmy być w tym dniu wyjątkowi i chętnie włączyliśmy się w profilaktykę zdrowotną.
Słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych z ogromnym zaangażowaniem masowały dłonie i karki, zaś uczennice kierunku Higienistki Stomatologicznej profesjonalnie mierzyły ciśnienie, ciepłotę ciała oraz saturację. Uczennice aktywnie zachęcały potencjalnych dawców do rejestru w bazie. Nasze stoiska cieszyły się dużym powodzeniem. W akcji finałowej wzięły udział znane twarze. Wśród nich pojawił się Jarosław Jakimowicz – znany polski aktor.
Chętnie skorzystał z oferowanego przez nas masażu. Odwiedziny gościa zwieńczyłyśmy wspólnym zdjęciem. Poczym aktor złożył autograf na naszym rollupie reklamowym i tym sposobem wpisał się w historie naszej szkoły.
Akcję ZDROWI I WYJĄTKOWI możemy uznać za udaną. W jej wyniku zarejestrowały się 383 osoby. Z dodatkowych profilaktycznych badań zdrowotnych skorzystało 215 osób.

informatyk dnia 10-11-2015 · Drukuj
Światowe Dni Młodzieży
Światowe Dni MłodzieżyW środę 4 listopada gościliśmy w naszej szkole Głównego Koordynatora ŚDM diecezji ełckiej ks. Łukasza Różyckiego oraz Koordynatora Rejonu ełckiego ks. Tomasza Bondzio. Spotkanie dotyczyło wielkiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie. Dowiedzieliśmy się czym są Światowe Dni Młodzieży, na czym polega organizacja i praca związana z tym wydarzeniem. Księża zachęcali słuchaczy do wzięcia udziału w wolontariacie z pozytywnym skutkiem. Serdecznie dziękujemy.


informatyk dnia 06-11-2015 · Drukuj
"Słoneczko" w "Medyku"
 Dziś odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko". Pod pretekstem zabawy i relaksu, podstępne Higienistki stomatologiczne z klasy drugiej niespodziewanie przeprowadziły badanie stanu uzębienia. Dzieci w oczekiwaniu na przegląd skorzystały z gościny u Kosmetyczek (kl. II).
informatyk dnia 06-11-2015 · Drukuj
Uroczystości Rozdania Indeksów 2015
Uroczystości Rozdania Indeksów 2015Święto Edukacji Narodowej połączone z Uroczystością Rozdania Indeksów uczniom klas I odbyło się w naszej szkole w bardzo uroczystej atmosferze. Na auli szkoły spotkali się nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, uczniowie klas I i II oraz zaproszeni goście: Pani Barbara Moskowicz, Pani Teresa Zalewska, Pani Krystyna Kowalewska.
W części pierwszej uczniowie klasy II technika farmaceutycznego pod kierunkiem Pani Jolanty Chojnowskiej przygotowali „otrzęsiny” dla uczniów klas I. Aula szkolna została zamieniona na „Medyk Arenę”. Na trybunach zasiedli nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Komentatorem sportowym był Patryk Niedźwiecki. Przy stoliku sędziowskim zsiedli: Agata Zalewska – przewodnicząca jury oraz Pani Mirosława Nicowska i Pan Stefan Marcinkiewicz. Asystentami technicznymi byli: Kamila, Zuzia, Ania, Klaudia, Natalia z klasy II TF. Muzyczną oprawą zajęła się Elwira Niedźwiedzka. Po przećwiczeniu „meksykańskiej fali” zostały przeprowadzone konkurencje:...CZYTAJ DALEJ...

informatyk dnia 16-10-2015 · Drukuj
Pokazy i warsztaty z firmą Arkana
Pokazy i warsztaty z firmą Arkana
09. października 2015r. kosmetyczki z klasy I i II uczestniczyły w szkoleniu z zakresu kosmetyki profesjonalnej. Naszymi gości były Panie Joanna Różańska i Natalia Puluj-Stradomska – ogólnopolskie konsultantki firmy Arkana I Toskcani. Uczestniczkom szkolenia zaprezentowany został zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem produktów kosmetycznych firmy Arkana oraz mezopistoletu Pistor Eliance. Niewątpliwie takie zabiegi budzą wiele emocji, szczególnie wśród nowicjuszek w zawodzie, wymagają wiedzy i umiejętności manualnych oraz rygorystycznego przestrzegania zasad bhp, co zostało profesjonalne zaprezentowane przez konsultantkę wykonującą zabieg. W kolejnej części dziewczyny zapoznały się aparatem służącym do diagnozowania skóry - Analizer skóry NATI 3. W tej części, oprócz teoretycznej prezentacji funkcji i zastosowania aparatu, odbyły się warsztaty, podczas których nasze kosmetyczki wykonywały diagnozę skóry i otrzymały raporty o stanie cery i zalecenia do pielęgnacji domowej i profesjonalnej. Ponadto wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali najnowsze katalogi firmy Arkana, w którym oprócz prezentacji produktów i aparatów kosmetycznych, można znaleźć wiele informacji o składnikach aktywnych, zastosowaniu najnowszych biotechnologii w kosmetyce i algorytmach zabiegów firmowych.
Mamy nadzieję, że firma Arkana zapoczątkowała cykl szkoleń w tym roku szkolnym i czeka nas jeszcze wiele ciekawych prezentacji i warsztatów doskonalących i rozwijających umiejętności zawodowe zdobywane w szkole. (T.P.)

informatyk dnia 16-10-2015 · Drukuj
Dzień aptekarza 2015
Dzień aptekarza 2015W dniu 6 października 2015 obchodziliśmy w Szkole święto kierunku technik farmaceutyczny - Dzień Aptekarza. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele zebrali się w auli na krótkiej części artystycznej oraz wykładach. Muzycznie rozpoczął uczeń klasy TF Adam Szajko. Powadzące uczennice klasy 1 TF Iwona Mitros i Natalia Zielińska przybliżyły osoby św. Kosmy i Damiana - patronów aptekarzy i farmaceutów. W części wykładowej mgr farm Anna Klukiewicz przybliżyła temat atopii i alergii wstrząsu anafilaktycznego oraz ich leczenia. O ziółkach wykorzystywanych przez uczniów różnych kierunków szkoły opowiedziała mgr farm. Beata Wawreszuk. Różnice pomiędzy suplementami diety a lekami wyjaśnił mgr farm Tomasz Purta. W trakcie uroczystości w radosny nastrój wprowadziła nas uczennica klasy 1 TF Justyna Turowska recytując wiersz mgr farm. Krzysztofa Kokota „Czas wypocząć”. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach Dnia Aptekarza.

informatyk dnia 12-10-2015 · Drukuj
VI Piknik pod Kasztanami
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 kierunki zaoczne13 września 2015 r. słuchacze II klas – technika masażysty i technika usług kosmetycznych wzięli udział w pikniku „Pod Kasztanami”. Pomysłodawcą akcji z okazji Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię było Stowarzyszenie „Ostoja”.Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje – warsztaty tańca, występy muzyczne, pokazy rękodzieła i smaczne przekąski. Słuchacze „Medyka” oferowali uczestnikom pikniku takie usługi jak makijaż i kosmetyczny masaż dłoni. Jak zwykle z naszej oferty skorzystało wiele osób. Pomimo nie najlepszej pogody humory nam dopisywały i mieliśmy satysfakcję, że naszą obecnością mogliśmy wspomóc organizatorów i uczestników pikniku.

informatyk dnia 22-09-2015 · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 kierunki zaoczne
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 kierunki zaoczne4 września 2015 r. (w piątek) naukę zaczęli słuchacze kierunków zaocznych. W tym roku funkcjonują klasy opiekuna medycznego, opiekunki środowiskowej, opiekuna osoby starszej i technika sterylizacji medycznej.


informatyk dnia 22-09-2015 · Drukuj
Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej
Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w EłkuObchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Ełku.


informatyk dnia 22-09-2015 · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/20161 września 2015 roku w Auli Szkoły Policealnej w Ełku spotkali się uczniowie, słuchacze, nauczyciele i zaproszeni goście, aby w uroczysty sposób rozpocząć nowy rok szkolny. W tym dniu w murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć: Panią Annę Iwaszko - Wicestarostę Powiatu Ełckiego, Panią Bożennę Puławską - członka zarządu Powiatu Ełckiego, Pana Andrzeja Bujnowskiego - Prezesa Zarządu "Pro - Medica" w Ełku sp. z o.o., Panią Anetę Ruszczyk - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku, Panią Elżbietę Araminowicz-Kierklo - Naczelną Pielęgniarkę 108 Szpitala Wojskowego z Przychodnią. Inaugurację rozpoczęło przemówienie Pana Dyrektora, który przybliżył zebranym specyficzną aurę szkoły, oraz życzył wszystkim wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do wyznaczonego celu. Podczas uroczystości uczniowie i słuchacze klas I złożyli uroczyste ślubowanie, które poprowadziła Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego Wiesława Kuczyńska. Po inauguracji, nim uczniowie i słuchacze udali się na spotkanie z wychowawcami wszyscy spotkali się na wakacyjnych wspomnieniach przy kawie.

informatyk dnia 18-09-2015 · Drukuj
OC dla udających się do zakładów opieki zdrowotnej
Uwaga uczniowie klas drugich kierunków: higienistka stomatologiczna, technik masażysta, technik farmaceutyczny!
Od poniedziałku rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne w placówkach ochrony zdrowia i każdy uczestnik tych zajęć zobowiązany jest posiadać polisę OC dla wykonujących zawód medyczny. Składkę w wysokości 25 zł należy wpłacić do wychowawcy do poniedziałku rano. Uczennice higienistki stomatologicznej wpłaty wnoszą w sekretariacie. Dodam, że udział w zajęciach bez polisy OC jest niemożliwy. Nie wpłacenie składki w terminie spowoduje wyłączenie z umowy grupowej, a indywidualna opłata wynosi ok. 110 zł.

Dyrektor dnia 03-09-2015 · Drukuj
Strona 8 z 10 << < 5 6 7 8 9 10 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.