Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
 10-12-2018
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych

Plan zajęć (zaoczne)

Rekrutacja 2018/2019

Egzamin zawodowy

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Warunki ubezpieczenia szkolnego 2018 / 2019

Biuletyny

Biblioteka

Doradztwo Zawodowe

Kontakt

Media o Nas


Witamy
baner baner baner

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40

NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
Jasełka 2015 w Medyku
Jasełka 201522 grudnia, w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas Jasełka przygotowane przez uczniów i słuchaczy szkoły. Tradycyjnie, w przygotowanym spektaklu nie zabrakło Świętej Rodziny, Trzech Króli i Pasterzy. Scenografia, kostiumy sceniczne i kunszt aktorski naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Przedstawienie dostarczyło nam wszystkim wielu wzruszeń, mogliśmy też podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy.

informatyk dnia 23-12-2015 · Drukuj
HIGIENISTKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W BIAŁYMSTOKU
HIGIENISTKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W BIAŁYMSTOKU12.12.2015 uczennice I i II klasy HS wzięły udział w konferencji naukowej „Świat bez próchnicy”. Na spotkaniu poruszono bardzo ciekawe zagadnienia związane z bezpieczeństwem stosowania fluoru w profilaktyce próchnicy. Uczestniczki imprezy miały okazję zapoznać się z przepisami prawnymi dotyczącymi higieny w gabinecie stomatologicznym oraz z nowymi produktami do higieny jamy ustnej firmy Colgate. W czasie przerw między wykładami można było wypić kawę i przekąsić coś słodkiego oraz wymienić się spostrzeżeniami z koleżankami i wykładowcami. Miłym akcentem było spotkanie z absolwentkami naszej szkoły, które spełniają się zawodowo. Dziewczyny wróciły z głowami pełnymi informacji, dobrymi humorami i drobnymi upominkami.

informatyk dnia 15-12-2015 · Drukuj
Medyk Nocą 2015 - relacja
Medyk Nocą 2015 - relacjaW czwartkowy mroźny wieczór (26 listopada 2015 roku) Szkoła Policealna w Ełku „Medyk” zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na kolejną już trzecią edycję „Medyka Nocą”.
Goście którzy licznie stawili się w murach szkoły o godzinie 17.00. po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia przez Dyrektora Szkoły mgr Romana Wyrwasa mieli przyjemność obejrzeć gościnny spektakl Teatru „ZgiEłk” z Ełckich Warsztatów Terapii Zajęciowej z miniaturą Moliera „Chory z urojenia”. Artyści otrzymali owacje na stojąco - były brawa i gratulacje. Następnie wszyscy obecni w auli wysłuchali prelekcji przygotowanych przez nauczycieli szkoły. Wykłady chociaż wygłoszone w lekki i przyjemny dla słuchacza sposób przekazały szereg ważnych informacji z historii medycyny, a także kilka mało znanych faktów. Wykład lek. dent. Joanny Zalewskiej pt. „Historia z zębem w tle” – uzmysłowił nam jak poważnym wyzwaniem dla ludzi w dawnych czasach był ból zęba i z jakimi problemami borykali się mieszkańcy dawnego świata. Natomiast wykład mgr Wiesławy Kuczyńskiej pt. „Tajemnice urody” w nastrojowy sposób przeniósł nas w dawne czasy, ukazując kilka historii o tym jak kobiety poświęcały swoje zdrowie dla urody. Czytaj Dalej >>>

informatyk dnia 27-11-2015 · Drukuj
Masaż - między zawodem a pasją
Masaż - między zawodem a pasjąW dniu 19.11.2015r odbyła się w Olsztynie I Konferencja "Masaż - między zawodem a pasją" , w której udział brali uczniowie kierunku Technik Masażysta naszej szkoły.
Na Warsztatach poruszono następujące tematy: masaż poprzeczny i funkcyjny, masaż tkanek głębokich jako podstawowe narzędzie pracy masażysty, techniki przenoszenia osoby niepełnosprawnej, formy pracy z blizną, metody usprawniania funkcjonowania ścięgna achillesa po urazach sportowych, obrzęki nóg jako problem cywilizacyjny, elementy kompresoterapii, masaż kostką lodu, 10 zasad doboru stołu do masażu.


informatyk dnia 23-11-2015 · Drukuj
11 listopad 1918r - wykład
11 listopad 1918r - wykładPrzed 11 listopada wykład dr Stefana Marcinkiewicza "11 listopada 1918 - koniec Wielkiej Wojny".

informatyk dnia 17-11-2015 · Drukuj
Szkolenie z Bielendą
Szkolenie z Bielendą
10. listopada 2015r. kosmetyczki z klasy I i II wzięły udział w szkoleniu i warsztatach prowadzonych przez Panią Natalię Stepień – szkoleniowca firmy Bielenda. Podczas spotkania dziewczyny poznały szeroką gamę produktów kosmetycznych BIELENDA Professional oraz profesjonalne zabiegi gabinetowe z oferty firmy – eksfoliacja kwasami AHA i mezoteriapia mikronakłuciowa. Atutem szkolenia była forma warsztatowa, w której chętne słuchaczki mogły samodzielnie – pod okiem instruktora – wykonać prezentowane zabiegi.
Było to kolejne, i mamy nadzieje nie ostatnie, w tym roku szkolnym spotkanie z nowinkami w kosmetyce, które przybliży naszym słuchaczkom tajniki przyszłego zawodu.

informatyk dnia 12-11-2015 · Drukuj
WIELKA AKCJA W EŁKU – „ZDROWI I WYJATKOWI - I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! ”
ZDROWI I WYJATKOWI - I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!W niedzielę, 7 listopada 2015r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w finałowej akcji ratowania życia drugiego człowieka,  prowadzonej od ponad miesiąca w naszym mięście i okolicy, pod hasłem: "Dzień Dawcy Szpiku dedykowany Jerzemu i Innym". W galerii Brama Mazur w Ełku wiele instytucji naszego miasta połączyło siły dla pięknej idei. My również chcieliśmy być w tym dniu wyjątkowi i chętnie włączyliśmy się w profilaktykę zdrowotną.
Słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych z ogromnym zaangażowaniem masowały dłonie i karki, zaś uczennice kierunku Higienistki Stomatologicznej profesjonalnie mierzyły ciśnienie, ciepłotę ciała oraz saturację. Uczennice aktywnie zachęcały potencjalnych dawców do rejestru w bazie. Nasze stoiska cieszyły się dużym powodzeniem. W akcji finałowej wzięły udział znane twarze. Wśród nich pojawił się Jarosław Jakimowicz – znany polski aktor.
Chętnie skorzystał z oferowanego przez nas masażu. Odwiedziny gościa zwieńczyłyśmy wspólnym zdjęciem. Poczym aktor złożył autograf na naszym rollupie reklamowym i tym sposobem wpisał się w historie naszej szkoły.
Akcję ZDROWI I WYJĄTKOWI możemy uznać za udaną. W jej wyniku zarejestrowały się 383 osoby. Z dodatkowych profilaktycznych badań zdrowotnych skorzystało 215 osób.

informatyk dnia 10-11-2015 · Drukuj
Światowe Dni Młodzieży
Światowe Dni MłodzieżyW środę 4 listopada gościliśmy w naszej szkole Głównego Koordynatora ŚDM diecezji ełckiej ks. Łukasza Różyckiego oraz Koordynatora Rejonu ełckiego ks. Tomasza Bondzio. Spotkanie dotyczyło wielkiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie. Dowiedzieliśmy się czym są Światowe Dni Młodzieży, na czym polega organizacja i praca związana z tym wydarzeniem. Księża zachęcali słuchaczy do wzięcia udziału w wolontariacie z pozytywnym skutkiem. Serdecznie dziękujemy.


informatyk dnia 06-11-2015 · Drukuj
"Słoneczko" w "Medyku"
 Dziś odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko". Pod pretekstem zabawy i relaksu, podstępne Higienistki stomatologiczne z klasy drugiej niespodziewanie przeprowadziły badanie stanu uzębienia. Dzieci w oczekiwaniu na przegląd skorzystały z gościny u Kosmetyczek (kl. II).
informatyk dnia 06-11-2015 · Drukuj
Uroczystości Rozdania Indeksów 2015
Uroczystości Rozdania Indeksów 2015Święto Edukacji Narodowej połączone z Uroczystością Rozdania Indeksów uczniom klas I odbyło się w naszej szkole w bardzo uroczystej atmosferze. Na auli szkoły spotkali się nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, uczniowie klas I i II oraz zaproszeni goście: Pani Barbara Moskowicz, Pani Teresa Zalewska, Pani Krystyna Kowalewska.
W części pierwszej uczniowie klasy II technika farmaceutycznego pod kierunkiem Pani Jolanty Chojnowskiej przygotowali „otrzęsiny” dla uczniów klas I. Aula szkolna została zamieniona na „Medyk Arenę”. Na trybunach zasiedli nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Komentatorem sportowym był Patryk Niedźwiecki. Przy stoliku sędziowskim zsiedli: Agata Zalewska – przewodnicząca jury oraz Pani Mirosława Nicowska i Pan Stefan Marcinkiewicz. Asystentami technicznymi byli: Kamila, Zuzia, Ania, Klaudia, Natalia z klasy II TF. Muzyczną oprawą zajęła się Elwira Niedźwiedzka. Po przećwiczeniu „meksykańskiej fali” zostały przeprowadzone konkurencje:...CZYTAJ DALEJ...

informatyk dnia 16-10-2015 · Drukuj
Pokazy i warsztaty z firmą Arkana
Pokazy i warsztaty z firmą Arkana
09. października 2015r. kosmetyczki z klasy I i II uczestniczyły w szkoleniu z zakresu kosmetyki profesjonalnej. Naszymi gości były Panie Joanna Różańska i Natalia Puluj-Stradomska – ogólnopolskie konsultantki firmy Arkana I Toskcani. Uczestniczkom szkolenia zaprezentowany został zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem produktów kosmetycznych firmy Arkana oraz mezopistoletu Pistor Eliance. Niewątpliwie takie zabiegi budzą wiele emocji, szczególnie wśród nowicjuszek w zawodzie, wymagają wiedzy i umiejętności manualnych oraz rygorystycznego przestrzegania zasad bhp, co zostało profesjonalne zaprezentowane przez konsultantkę wykonującą zabieg. W kolejnej części dziewczyny zapoznały się aparatem służącym do diagnozowania skóry - Analizer skóry NATI 3. W tej części, oprócz teoretycznej prezentacji funkcji i zastosowania aparatu, odbyły się warsztaty, podczas których nasze kosmetyczki wykonywały diagnozę skóry i otrzymały raporty o stanie cery i zalecenia do pielęgnacji domowej i profesjonalnej. Ponadto wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali najnowsze katalogi firmy Arkana, w którym oprócz prezentacji produktów i aparatów kosmetycznych, można znaleźć wiele informacji o składnikach aktywnych, zastosowaniu najnowszych biotechnologii w kosmetyce i algorytmach zabiegów firmowych.
Mamy nadzieję, że firma Arkana zapoczątkowała cykl szkoleń w tym roku szkolnym i czeka nas jeszcze wiele ciekawych prezentacji i warsztatów doskonalących i rozwijających umiejętności zawodowe zdobywane w szkole. (T.P.)

informatyk dnia 16-10-2015 · Drukuj
Strona 9 z 11 << < 6 7 8 9 10 11 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.